Slavnostní vysazení stromu svobody.

V pátek 26.října 2018 se, u příležitosti oslav 100. výročí založení republiky, konalo slavnostní vysazení stromu svobody.

Stromu, jenž má symbolizovat naši příslušnost k jedné společnosti, skupině lidí se stejnou minulostí a jazykem. Příslušnost k republice, jíž jsme občany, ke společné krajině, ve které žijeme, k místu, kde jsme doma.

Je důležité se i v dobách blahobytu zastavit, připomenout příkoří a strasti dob minulých a uvědomit si úsilí a oběti, které bylo nutno pro blaho následujících generací obětovat. Strom svobody byl slavnostně vysazen všemi přítomnými na důkaz sounáležitosti. Akci svým zpěvem doprovodil pěvecký soubor Mládí.

Tato slavnost měla mimo jiné za úkol stmelit Harrachov a oprostit jej od malicherností. I přes nízkou účast především z řad zvolených zástupců místní samosprávy byla slavnostní akce úspěšně zakončena koncertem v našem kostele Svatého Václava.

-SLK Harrachov-

Příspěvek byl publikován v rubrice SLK Informuje a jeho autorem je SLKHarrachov. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.