Most na Mýtě zprovozněn.

Díky žalostnému stavu zábradlí na starém mostě na Mýtě došlo letos v létě k jeho uzavření. Zábradlí tvořené z kamených bloků bylo zvětráváním uvolněno a toho využili neznámí vandalové, aby po několik let jednotlivé části shazovali do řeky Jizery. Je možné, že některé z kamenů byly požity i na jiných místech různými nenechavci jako stavební materiál. Celá situace vyústila až k úplnému uzavření mostu z bezpečnostních důvodů.

Zmíněný most, přesto že jeho důležitost na bývalé zemské cestě léty ztratila svůj někdejší význam, je nyní hojně požíván především jako turistický přechod Jizery pro pěší, cyklisty a lyžaře. Jeho uzavření vedlo k vlně nelibosti především právě mezi turisty. Na základě četných jednání se starostce Harrachova podařilo iniciovat opravu, která vedla k zebezpečení celého mostu tak, že mohl být znovu pro veřenost otevřen.

-SLK Harrachov-

Příspěvek byl publikován v rubrice SLK Informuje a jeho autorem je SLKHarrachov. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.