ÚPRAVA BĚŽECKÝCH TRATÍ

V probíhající zimní sezóně se množí stížnosti na stav upravenosti běžeckých tratí v okolí Harrachova. Na vysvětlenou musíme podat informaci, že úprava je plně v režii SDRUŽENÍ CESTOVNÍHO RUCHU HARRACHOV. Toto sdružení od svých přispěvatelů vybírá příspěvky pro svůj provoz a ty následně rozděluje na svoji činnost. Město Harrachov do tohoto sdružení, jako 2. největší přispěvatel, ročně vkládá 350tis.Kč. Stejně jako v minulých letech byla sdružením pro údržbu vyčleněna částka 350tis.Kč. K této částce mohou být následně připočteny i finance od přímých dárců a zisk z finančních darů a prodeje dárcovských samolepek.
Sdružení si dle potřeby objednává úpravu konkrétních částí běžeckých tratí u subdodavatelů. Na tento rok jsou subdodavateli SAH Harrachov a.s. s rolbou KASSBOHRER, SKP Harrachov se sněžným skútrem a Město Harrachov s pásovou čtyřkolkou. SKP Harrachov má z částky přislíbeno 8ti.Kč a upravuje areál biatlonového kolečka na Novém Světě. Městská čtyřkolka pak za stejnou část 8ti.Kč upravuje okruh na Kamlu, napojení na běžecké tratě od čistírny odpadních vod podél Rybárny, Misarovu cestu jako napojení na Polsko a propojení na Polsko na Mýtinách.

Díky letošní vydatné sněhové nadílce není jednoduché běžecké tratě udržovat, situaci zkomplikovaly i četné popadané stromy a v neposlední řadě i uzavření skokanského areálu, který díky sdruženářským závodům rovněž spolufinancoval úpravu sportovních tratí na Čertově hoře.

Přesto jsme přesvědčeni, že upravené běžecké tratě k Harrachovu patří a vítáme nárůst běžkařů jako pozitivní informaci. Nyní hledáme možnosti, jak úpravu běžeckých tratí kolem Harrachova v příštích letech zkvalitnit.

-SLK Harrachov-

Příspěvek byl publikován v rubrice SLK Informuje a jeho autorem je SLKHarrachov. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.