Průjezd zakázán

Již delší dobu se zabýváme úpravou dopravy v Anenském údolí. Doprava v této lokalitě se řeší vlastně neustále, jistě si pamatujete jednosměrný provoz u Svatého Jána, nebo závory uzavírané 2x denně.
Dopravní experti nám doporučují, tuto lokalitu zjednosměrnit. Toto je podle nich jediné možné řešení. Znamenalo by to ovšem zásadní zásah, který by ovlivnil chod této části města. Samotní občané toto řešení zatím odmítají, proto jsme se pokusili zavést následující opatření.
Do středu Anenského údolí bude umístěn 3.zpomalovací retardér, který by měl dopravu ještě více zpomalit. Stávající 30km omezení totiž řada řidičů ignoruje.
Ve snaze omezit četnost aut bylo přistoupeno k 2.opatření, a to dopravnímu značení průjezd zakázán. Toto značení sice nezabrání nikomu do Anenského vjet, ale má zásadní význam při plánování tras navigacemi. Zatímco dnes je trasa od Tanvaldu k lanovce všemi navigacemi vedena právě přes Anenské údolí, po promítnutí tohoto omezení do map navigací nebude již doprava vedena zákazem. Nyní pracujeme na co nejrychlejší úpravě map tak, aby aktualizované navigace již přes Anenské motoristy neposílaly.
Doufáme, že se toto opatření nemine účinkem a povede k omezení dopravy v této části Harrachova

-SLK Harrachov-

Příspěvek byl publikován v rubrice SLK Informuje a jeho autorem je SLKHarrachov. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.