BYTY PRO SENIORY ZDARMA V HARRACHOVĚ BUDOU ZDARMA

Na 10. zasedání Zastupitelstva města Harrachova, konaném dne 13. listopadu 2019 byl zastupiteli Radkem Čermákem, Jiřím Černým, Petrem Dostalíkem, Hubertem Riegerem a Mgr. Tomášem Vašíčkem vznesen požadavek na projednání a schválení následujících bodů:

6) Schválení příspěvku ve výši 100% na zřízení a provozování stálé 24 hodin péče o seniory v domě s pečovatelskou službou, stanovení rozsahu péče a vymezení prostor pro zaměstnance pečovatelské služby

Bod přednesl: Mgr. Tomáš Vašíček, zastupitel.

7) Schválení příspěvku pro obyvatele každého bytu v domu s pečovatelskou službou na provozní náklady spojené s provozem budovy, a to ve výši 100%

Bod přednesl: Mgr. Tomáš Vašíček, zastupitel.

8) Schválení příspěvku na léky pro seniory. Příspěvek na léčivé přípravky a doplňky stravy pro osoby s věkem nad 60 let s bydlištěm na území města Harrachova ve výši 1.000,-Kč ročně.

Bod přednesl: Mgr. Tomáš Vašíček, zastupitel

Vzhledem k nejasnostem, kde by byly nutné prostředky na tyto příspěvky zajištěny, nedokázali zmínění zastupitelé schválení příspěvků prosadit.

Věříme, že nyní, když jsou všichni z prosazovatelů příspěvků u moci, nestojí již schválení nic v cestě.

Všichni budoucí obyvatelé bytů se zvláštním určením se tak mohou těšit nejen na stálou 24hodinovou péči, ale i na 100% příspěvek na provozní náklady spojené s provozem budovy a všichni harrachovští šedesátníci a starší na příspěvek na léčivé přípravky a doplňky stravy 1.000,-Kč.

Tento čin jistě vyvrátí kolující pomluvy o snahách využít PB jako personální ubytovnu pro zaměstnance v místních podnicích, přestože nemají ani trvalého bydliště v Harrachově.

Příspěvek byl publikován v rubrice SLK Informuje a jeho autorem je SLKHarrachov. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.