CENZURA x PROPAGANDA

Poté, co byla paní Zbrojová coby starostka města Harrachov osočena opozičními zastupiteli  z cenzury, vyústil tlak až k rezignaci redaktorky Lenky Skrbkové. Přestože nikdo ze strůjců tohoto puče, především Mgr. Vašíček a Dostalík, nedokázal předložit hmatatelné důkazy, docílili odchodu redaktorky. Ta pod tíhou svého konání raději rezignovala. Zveřejnila totiž osobní e-mailovou korespondenci se starostkou, korespondence sice cenzuru neprokázala, ale umožnila další veřejnou dehonestaci paní starostky. Soukromé e-maily byly totiž veřejně předčítány na schůzi Městského Zastupitelstva Mgr. Vašíčkem, a to bez jejího souhlasu. Oba se tak dle našeho názoru dopustili protiprávního jednání. 

Celý spor vyústil vypsáním výběrového řízení na nového redaktora Harrachovského zpravodaje. Ze 3 uchazečů byla řádně vybrána novinářka Lenka Hanušová. Zároveň byla donominována redakční rada. 
Jak je nyní patrné, tento výsledek měl smysl pouze, byli-li strůjci tohoto puče opozičními zastupiteli. Po uchvácení moci totiž jedním z prvních činů bylo právě ovládnutí médií, mimo městského Facebooku hlavně Harrachovského zpravodaje. Již na 5. zasedání Rady města, měsíc po ovládnutí města bylo rozhodnuto o odvolání redakční rady.


Nevíme, proč byly dlouholeté občanky Harrachova Lenka Vytrvalová, Ludmila Šrotýřová a Marcela Moravcová odvolány a nahrazeny Karolinou Bosnič, Milanem Pilařem a Martinem Soukupem. Minimálně u prvních dvou jmen je zřejmé, že se o dlouholeté harrachováky rozhodně nejedná..


Z výše uvedeného vyplývá, ze zde nejde o pokus cenzurování Harrachovského zpravodaje, ale přímo o jeho ovládnutí. Tedy z původně údajně cenzurovaného periodika k periodiku propagandistickému.
Dle našeho názoru je posledním demokratickým článkem novin profesionální čest redaktorky. Je tedy otázkou, jak dlouho svou práci ještě bude moct vykonávat.

 “V komunistických zemích jsou média řízena státem. Tyto hlásné trouby režimu vymývají mozky masám a působí jako spolupachatelé komunistické politiky teroru a zabíjení.

-SLK Harrachov-

Příspěvek byl publikován v rubrice SLK Informuje a jeho autorem je SLKHarrachov. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.