Ing. Helena Stříbrná

Helena Stříbrná

  ředitelka školy

Jako občanka města Harrachov a jako dlouholetá učitelka zdejší školy, budu podporovat rozkvět školy, protože budoucnost města vidím v místních dětech.

V Harrachově žiji trvale 26 let a od roku 1995 učím na zdejší základní škole. Začínala jsem jako učitelka 2. stupně a nyní sedmým rokem vykonávám funkci ředitelky školy a nadále učím matematiku. V posledních osmi letech jsem pracovala jako zastupitelka. Byla jsem předsedkyní kontrolního výboru, pracovala jsem v komisi pro školu a sport a byla členkou rady města. S ohledem na své povolání se snažím z pozice zastupitelky vyvíjet aktivity, které vedou k udržení a pozvednutí naší školy. Za téměř dvacet let mé pedagogické praxe sleduji, jak se škola potýká s problémem ubývajícího počtu dětí. Velice si vážím podpory a pozornosti, kterou město škole věnuje.

Škola nikdy nebyla a nebude výdělečnou organizací a investice do školy jsou investicí do budoucnosti našeho města. Děti zde dostávají základy vzdělání, které je vybaví na start do jejich profesního života. Jednou budou tyto děti řídit naše město a budoucnost sebe i nás všech. Současné vedení města ukázalo, že nehodlá školu “jen udržovat při životě”, ale že má o život a dění ve škole aktivní zájem a hodlá se podílet na jejím dalším rozvoji. Díky podpoře vedení města se podařilo zateplit školu, byla vybavena školní kuchyně konvektomatem, byl vyměněn plot před školou, byla zrekonstruována sociální zařízení u tělocvičen, vzniklo venkovní hřiště, na které naši žáci čekali dlouhých 60 let od záměru je vybudovat, bylo vyměněno osvětlení ve třídách, dále je naplánováno využít dotačního programu na vybudování důstojných šaten. Pracovat pro město a především pro naše děti je nejlepší investicí do budoucnosti Harrachova.