Petr Bůžek

 

Bůžek Petr

Průvodce

Není mi lhostejná budoucnost místa, kde bydlím a pracuji.

Jmenuji se Petr Bůžek. V Harrachově bydlím trvale od roku 1984. Když jsem po ukončení studia na gymnáziu hledal zaměstnání, tak jsem vzhledem k tomu, že jsem s rodiči velkou část mládí trávil na podnikové chatě TOS Mělník, nakonec zakotvil ve Sporthotelu na Rýžovišti. Zde jsem si vyzkoušel různé pracovní pozice, hlavně jsem pracoval jako číšník, dálkovým studiem na Hotelové škole v Praze jsem si doplnil i vzdělání v oboru a nakonec se i seznámil se svoji budoucí manželkou. Po narození prvního dítěte jsem hledal trochu klidnější zaměstnání, abych mohl víc času věnovat rodině a dětem, takže jsem zakotvil na pár let v pobočce České spořitelny v Harrachově, pod vedením tehdejší vedoucí paní Honákové. Pak jsem také krátce pracoval i na recepci v hotelu Harrachovka. Nejdelší dobu jsem ovšem strávil asi v oblasti cestovního ruchu, ať už na bývalem MICu (Městské informační centrum) nebo v CK Harrachtour a pak i v TICu (Turistické informační centrum). Posledních téměř 8 let jsem měl tu čest poznat a zároveň i pracovat s naším vynikajícím sportovcem, bývalým reprezentantem v běhu na lyžích, panem Petrem Lisičanem v jeho firmě se sportovním zbožím – LISSPORT. V životě jsem nepoznal pracovitějšího člověka, tak zapáleného pro vše co dělal. Škoda, že mu nakonec osud nedopřál víc času na splnění všech jeho plánů.

V letošním roce jsem byl nucen, ze zdravotních důvodu, zcela změnit svůj dosavadní styl života, což nakonec vyústilo až i ke změně zaměstnání, takže od začátku srpna nově pracuji v místní Sklárně Novosad & syn jako průvodce turistických exkursí.

Ve svém osobním životě, přestože to zní asi jako klišé, řadím na první místo svou rodinu. Spolu s manželkou se snažíme, aby obě naše děti úspěšně dokončily svá studia a našly uplatnění v životě. Volný čas nejraději trávím hlavně aktivním sportem – cyklistika, lyžování. Jsem i velkým fanouškem hudby, rád navštěvuji různé koncerty a festivaly. A když zbyde ještě trochu času, tak i velmi rád fotografuji.

Na kandidátce SLK jsem, protože mi není lhostejná budoucnost místa, kde již 30 let bydlím a pracuji. Nechci, aby Harrachov postupem času nenápadně přicházel o to své kouzlo, pro které ho turisté tak rádi opakovaně navštěvují, a pro které zde snad i místní lidé bydlí a žijí. Pokusme se společně najít i řešení ke zlepšení možnosti zaměstnání, bez nutnosti dojíždění mimo Harrachov, jde i o uplatnění našich dětí, aby se nemusely stěhovat za prací mimo Harrachov. Postarejme se i o zajištění důstojných podmínek života pro naše starší občany, každý z nás jednou zestárne. Chraňme si přírodu kolem nás.