Josef Beran

Beran Josef

Lesník v důchodu

Chci dále prosazovat zlepšování životního prostředí a hlavně vzhledu našeho města.

Jmenuji se Josef Beran. V Harrachově žiji od roku 1966, kdy jsem po maturitě na Střední lesnické škole v Trutnově přišel závodně lyžovat do Rudé hvězdy Semily. V roce 1969 jsem začal pracovat u Lesního závodu Harrachov v různých funkcích, jako lesní technik, vedoucí polesí, referent ústředí LZ. Po dvaceti letech tj. v roce 1989 jsem nastoupil jako profesionální tajemník Tělovýchovné jednoty Jiskra, kterou jsem již od roku 1982 vedl ve funkci dobrovolného předsedy. V roce 2003 jsem z TJ odešel a začal jsem se věnovat, jako živnostník, městskému lesu, městské a veřejné zeleni. V zimním období lyžařskému vleku a lyžařské školičce, což mi vydrželo až do současnosti byť v důchodovém věku. Třicet let jsem byl dobrovolným členem Horské služby.

Od mládí jsem se věnoval sportu, závodně běhu na lyžích, což mě zaválo do Harrachova, kde jsem se oženil. S manželkou jsme vychovali dvě děti a přestavěli dům.

Sport, hory, příroda, cestování tj. to, co patří ke mně i k Harrachovu, kde jsem doma, kde jsem prožil velký kus svého života, kde jsem myslím zanechal i stopy své práce ať v lesích, v lyžařině, či v úpravě města a okolí. Byl jsem dvě volební období v Zastupitelstvu města, z toho jedno v Radě města.

Protože mi není lhostejné, kdo bude v příštím volebním období zastupovat občany našeho města, rozhodl jsem se svojí účastí na kandidátní listině podpořit program SLK, který navazuje na poměrně úspěšné výsledky dobíhajícího volebního období v nelehkých podmínkách. V něm pak chci dále prosazovat zlepšování životního prostředí a hlavně vzhledu našeho města, kterému do dokonalosti stále ještě hodně chybí.